Teatralizuota ekskursija Smalininkuose. Pažink Mažąją Lietuvą 

PROGRAMA:
„Pažink Mažąją Lietuvą iš arčiau “
Pirmoji stotelė – Martyno Jankaus muziejus Bitėnuose.
Martynas Jankus -Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, publicistas, spaustuvininkas, vienas Aušros leidėjų, Mažosios Lietuvos Vyriausiojo gelbėjimo komiteto pirmininkas ir atstovas Valstybės taryboje bei Tilžės akto signataras. M. Jankaus muziejuje renkama medžiaga, susijusi su iškilių šio krašto žmonių , tokių kaip Vydūno, Mackaus, E. Jagomasto ir kt. gyvenimu ir veikla. Muziejinei ekspozicijai skirtos dvi salės: mažoji – kurioje, veikiant spaustuvei buvo raidžių rinkykla ir didžioji – skirta mašinų skyriui. Labai įdomus ir gražus muziejaus sodas su meno paroda po atviru dangumi.
Ekskursija nuo Tilžės iki Ragainės.
Šios ekskursijos metu aplankysime vienas gražiausių ir įsimitiniausių Mažosios Lietuvos regiono vietų. Pirmoji jų- Bitėnų baltųjų gandrų kolonijos stebykla. Čia susipažinisme su šios vietovės ypatumais, išgirsime įdomių istorijų apie gandrus ir jų gyvenimą.Taip pat Bitėnuose aplankysime Vydūno kapą . Vilhelmas Storosta (slapyvardis Vydūnas) buvo garsus filosofas, rašytojas, publicistas bei kultūros veikėjas, o aplankę jo kapą išgirsite daugiau pasakojimų apie jo gyvenimą bei mirtį.

Kitas sustojimas – Rambyno kalnas. Rambyno kalnas nuolat traukia keliautojų dėmesį. Nuo kalno atsiveria įspūdingas kraštovaizdis į Nemuną ir į kitą jo krantą, kuriame boluoja Tilžės ir Ragainės miestų panoramos. Manoma, jog čia yra buvusi viena svarbiausių skalvių genties šventviečių. Šiandien Rambyno kalnu vadinama tik likusi piliakalnio papėdė. 
Vėliau vyksime į Mociškių palivarką, kur pasistiprinsime lietuvininkų patiekalais: šiupiniu, štrudeliu, skanausime kafija bei klausysimės įdomių pasakojimų apie lietuvininkų mitybos ypatumus ir tradicijas. 
Toliau sotūs keliausime į Smalininkus, kur mūsų lauks teatralizuota ekskursija „Smalininkai- amžinas pasienis“. Čia galimi netikėti kelionės posūkiai: susidūrimas su pasienio pareigūnais. Nevežkite kontrabandos! Smalininkai yra nepakartojamo grožio miestelis, įsikūręs dešiniajame Nemuno krante, stebinantis turistus didžiausia ąžuolų alėja Lietuvoje. Šis miestelis yra ypatingas ne tik kerinčiais vaizdais,bet ir savo istorija, kurią ir išgirsime teatralizuotos ekskursijos metu! 
Kupini įspūdžių ir naujų žinių keliausime namo, tačiau gerų emocijų nepamiršime parvežti ir į namus, planuojame grįžti apie….val.
Ačiū, kad keliaujate ir renkatės mus!

_______________________________
Pastabos: papildomiems lankomiems objektams (M. Jankaus muziejus/sodelis, teatralizuota eskursija Smalininkuose, pietūs Mociškių palivarke) turėti 18 Eur.

Teatralizuota ekskursija pasienyje (2 val. eksursija) – kaina: 8 Eur/žmogui 

______________________________________
Registracija kelionei bei informacija : info@jnd.lt / +370 679 02200
Programa lanksčiai pritaikoma kolektyvams.
______________________________________
© Be autoriaus sutikimo draudžiama programą kopijuoti ar naudoti komerciniais tikslais.
______________________________________
Kelionių organizatoriaus UAB JND
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 16407. Prievolių užtikrinimo Swedbank garantija. Nr. 20-046812-GM.

[bookly-form service_id=”30″ hide=”categories,services,staff_members,date,week_days,time_range”]

Informacija ruošiama.

Visas kelionės pirkimo sąlygas rasite čia.

X
Užklausos forma
Užpildžius formą, su Jumis susisieksime dėl patvirtinimo.*