(Ne)laisvė Liepojoje

PROGRAMA:
(Ne)laisvė Liepojoje.
Kviečiame į kontrastingą, nepamirštamą vienos dienos kelionę į trečią pagal dydį Latvijos miestą Liepoją. Šios kelionės metu ryškiai pajusite nelaisvės ir laisvės skonį. 
Visų pirma pabūsime nelaisvėje. Aplankysime Karostą- didžiausią karinę teritoriją Baltijoje. Karosta- rajonas šiaurės Liepojoje, 1890-1906 m. Rusijos caro Aleksandro III įsakymu statytas kaip karinė jūrų bazė. Sudalyvausime ekskursijoje po buvusį Karostos karinį kalėjimą. Tai šis tas daugiau nei paprasta ekskursija. Jos metu teks laikytis disciplinos, paklusti nurodymams ir tuo pačiu sužinosite, kas daugiau nei šimtmetį slėpėsi už vienintelio Europoje turistams duris atvėrusio kalėjimo sienų. Čia taip pat veikia bufetas su tarybinėmis bufetininkėmis ir patiekalais.
Ištrūkę iš kalėjimo apžiūrėsime kitus Karostos istorinius objektus. Lankysime didžiausią, įstabaus grožio stačiatikių cerkvę Baltijos šalyse- šv. Nikolaujaus jūros cerkvę. Šią cerkvę galima vadinti vizualine ir dvasine Karostos dominante. Taip pat apžiūrėsime visą Karostą vandeniu aprūpindavusį vandens bokštą, kuriame tebėra senieji vandens siurbliai, o šiandien vyksta įvairios meno parodos. Nuvyksime prie jūros, kur vis dar stūkso Karostos teritoriją juosę Šiauriniai fortai.
Paliksime Karostą, iki šiol dvelkiančią nelaisve ir karine dvasia. Laisvės pojūtis į mus po truputį grįš po sočių pietų. Būtų neteisinga neparagauti specialiai mums pagaminto garsaus, sotaus liepojietiško žuvies patiekalo „Liepajas Mencini“ vienoje Liepojos kavinių. Po pietų pasivaikščiosime po Liepojos senamiestį su vietiniu gidu, apžiūrėsime pagrindinius lankomus objektus, architektūros perlus.
Jūra, paplūdimiai čia ranka pasiekiami. Būtent čia užvaldo tikrasis laisvės jausmas. Pasivaikščiodami promenada ar Kūrmajos prospektu, aptikdami Liepojos himno personažus- skulptūras ar gintaro laikrodį pasieksime paplūdimį. Tai nepaprastai balto ir smulkaus smėlio pajūrio ruožas. 50-80 m. pločio juosta driekiasi net 8 km. Apie išskirtinę šio paplūdimio kokybę byloja „Mėlynoji vėliava“
Po poilsio valandėlės prie jūros turėsime galimybę nusipirkti latviškų lauktuvių ir keliausime namo.
_______________________________
Pastabos:

Mokamiems objektams + iš anksto užsakomiems pietums turėti ~ 18 Eur./asm
Ekskursija su šou elementais buvusiame Karostos kalėjime- 5 Eur./asm. Senjorams ir moksleiviams- 4,5 Eur.
Turėti maudymosi reikmenis, nes, esant tinkamoms oro sąlygoms, bus galimybė išsimaudyti jūroje.
Programa ir mokamų objektų kainos gali labai nežymiai kisti.
______________________________________
Programą sukūrė ir parengė bei kelionės metu Jus lydės gidė Vilija Bakutienė.
Registracija kelionei bei informcija : 8 670 24582 / 8 679 02200
Programa lanksčiai pritaikoma kolektyvams.
______________________________________
© Be autoriaus sutikimo draudžiama programą kopijuoti ar naudoti komerciniais tikslais.
______________________________________
Kelionių organizatoriaus UAB JND
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 16407. Prievolių užtikrinimo Swedbank garantija. Nr. 20-046812-GM.

[bookly-form service_id=”32″ hide=”categories,services,staff_members,date,week_days,time_range”]

Informacija ruošiama.

Visas kelionės pirkimo sąlygas rasite čia.

X
Užklausos forma
Užpildžius formą, su Jumis susisieksime dėl patvirtinimo.*