Lenkija: Vilanov, Liublinas, Zakopanė, Zamostė

PROGRAMA:
1 diena. Išvykstame į Lenkiją. Lankome Vilanov rūmus ir parką (netoli Varšuvos). Kai akys pasiilgsta itališkos architektūros šedevrų – tai ją galime buvusiose Abiejų Tautų Respublikos žemėse. Iškiliausi rūmai, tvirtovės ir pilys buvo statomi didikų, kad galėtų sustiprinti savo įtakos zonas ir papuošti giminės“ valdas. Vieni jų – LDK etmono ir Lenkijos karaliaus Jono III Sobieskio Vilanov rūmai. Rūmų ordinatoriui Sobieskiui dauguma Italijos vietų yra skirta pagerbti: Romoje, Paduvoje ir kt. Būtent karalius Jonas III Sobieskis perkėlė šalies sostinę iš Krokuvos į Varšuvą, pertvarkydamas šį nedidelį prekybos centrą į didžiausią Europos renesanso imperiją. O Vilanov rūmai puikuojasi Varšuvos kaimynystėje. Nakvynė viešbutyje. 

2 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Liublino senamiestį: gynybinės miesto sienos, Karališkieji tribunolo rūmai ir pagrindinė aikštė, Dominikonų bažnyčia, miesto katedra, Lietuvos aikštėje pastatytas paminklas Liublino unijai, Krokuvos vartai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Aplankysime karališkąją rezidenciją – įspūdingo grožio Liublino pilį. Esant galimybei, aplankysime Šv. Trejybės koplyčią*, kurią užsakė pastatyti kunigaikštis Jogaila. Čia 1569 m. buvo pasirašyta Liublino unija, kuri davė didelį šuolį Lietuvos ir Lenkijos valstybės suvienijimui. Išvykstame nakvynei į Zakopanę. Ji įsikūrusi slėnyje Tatrų kalnuose.

3 diena. Pusryčiai. Pasivaikščiosime aukščiausiai virš jūros lygio esančio Lenkijos miesto vaizdingiausia kurorto gatve. Čia pamatysime vietinių kalnų gyventojų kasdienybę bei architektūrinių stilių įvairovę. Keltuvu* pakilsime į aukščiausią gyvenvietę Lenkijoje – Gubaluvką, kur galėsime pasigrožėti kalnų panorama. Laisvu laiku turėsime galimybę pabuvoti Guralių (kalniečių) nacionaliniame turguje. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Keltuvais kelsimės į Nosal ir Kasprowy Wierch* viršūnes. Nuo Nosal viršūnės atsiveria nepakartojami Kotlina Zakopiańska, Dolina Bystra, Kuźnica vaizdai. „Kasprowy wierch“ vieta ypatinga savo pozicija, nes viena koja esu Lenkijoje, o kita – Slovakijoje. Visa diena bus skirta mėgautis kalnais ir gražiais vaizdais. Laisvas vakaras. Smagi tipiška lenkiška vakarienė*. Nakvynė. 

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į nepaprasto grožio renesancinę Zamostę, kurą suprojektavo italų architektas Bernardo Morando pagal „idealaus miesto“ koncepciją. Miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugojančius gynybinius įtvirtinimus. Ekskursija po senamiestį: keturkampė aikštė supama mūrinių spalvotų namų, kurie senovėje priklausė pirkliams. Aplankysime miesto rotušę, išlaikiusią puikų renesansinį interjerą su daugybe skulptūrų ir vertingų paveikslų; šv.Tomo bažnyčia, kurioje palaidoti miesto įkūrėjai Zamojski, gynybinės sistemos pastatus. Laisvas laikas. Grįžtame į Lietuvą. 

_______________________________
Pastabos: 

Papildomai mokama: vienvietis kambarys (pagal užklausą), vietinių gidų (Vilanov rūmai ir parkas, Liublinas, Zamostė, Zakopanė), pietūs ir vakarienės, bilietai į mokamus objektus.
______________________________________
Registracija kelionei bei informcija : info@jnd.lt / 8 679 02200
Programa lanksčiai pritaikoma kolektyvams.
______________________________________
© Be autoriaus sutikimo draudžiama programą kopijuoti ar naudoti komerciniais tikslais.
______________________________________
Kelionių organizatoriaus UAB JND
Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduoto pažymėjimo Nr. 16407. Prievolių užtikrinimo Swedbank garantija. Nr. 20-046812-GM.

[bookly-form service_id=”31″ hide=”categories,services,staff_members,date,week_days,time_range”]

Informacija ruošiama.

Visas kelionės pirkimo sąlygas rasite čia.

X
Užklausos forma
Užpildžius formą, su Jumis susisieksime dėl patvirtinimo.*